☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

Soru: Hz. Peygamber'in (s.a) şöyle dua ettiğini okumuştum: Rabbim tevbemi kabul et, günahımı temizle (affet), duamı kabul et, göğsümdeki kin ve nefreti sök al. Bu duanın Hz. Peygamber'e ait olduğu doğru mu?

Sorularla islamiyet-19->Soru: Hz. Peygamber'in (s.a) şöyle dua ettiğini okumuştum:


Rabbim tevbemi kabul et, günahımı temizle (affet), duamı kabul et, göğsümdeki kin ve nefreti sök al.


Bu duanın Hz. Peygamber'e ait olduğu doğru mu?Cevap: İbnu'l-Kayyim ef-Cevziyye'nin değerli kitabı Medâricu's-Sâlikin'de bu hadisin Abdullah ibn Abbas tarafından rivayet edildiği ve Ahmed ibn Hanbel'in Müsned'i ile Tirmizî'nin Sünen'inde geçtiği ifade edilmektedir. Hz. Peygamber'in (s.a) yapmış olduğu bu duanın geçtiği rivayetin tamamı şöyledir:

Allahım! Bana yardım et, bana karşı olana yardım etme! Bana za­fer ver, bana karşı olana zafer verme! Benim lehime tertip kur (be­nim için düşmanlarıma karşı tuzak kur), bana karşı tuzak kuranla­rı tuzağını boz! Beni hidayet et. hidayet yolunu bana kolaylaştır! Bana tecavüze yeltenenlere karşı yardımcım ol!

Beni kendine şükreden, zikreden, senden korkan, sana çok itaat eden, sana ibadet eden, sana yalvaran, sana yönelen bir kul eyle!

Rabbim, tevbemi kabul et, günahımı temizle (affet), duamı kabul et, hüccetimi (delilimi) kuvvetlendir, dilimi doğrult, kalbime hida­yet ver ve göğsümdeki kini, nefreti söküp çıkar.
Bu Bölümdeki Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖
                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha sığınırız,kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.
Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.
                 S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks
الامام سيد محمد الهاشمي
Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.


 • اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

   بسم الله الرحمان الرحيم

 • يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ فَإِن تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللّهِ وَالرَّسُولِ إِن كُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ ذَلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلاً

  Ya eyyuhallezine amenu ediullahe ve ediur resule ve ulil emri minküm, fe in tenaza'tum fi şey'in fe rudduhu ilallahi ver resuli in küntüm tü'minune billahi vel yevmil ahir. Zalike hayrun ve ahsenu te'vila.

 • Nisa﴾59﴿
   Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, peygambere itaat edin, sizden olan ülü’l-emre de. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz -Allah’a ve âhirete gerçekten inanıyorsanız- onu, Allah’a ve peygambere götürün. Bu, elde edilecek sonuç bakımından hem hayırlıdır hem de en güzelidir.


 • Tevhid
 • Kur'an
 • Sorularla İslam-19.Bölüm
 • Sorularla İslam-Bölümler
 • ☝📖 المحمية 📖☝

S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks-الامام سيد محمد الهاشمي -Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar

Soru: Hz. Peygamber'in (s.a) şöyle dua ettiğini okumuştum: Rabbim tevbemi kabul et, günahımı temizle (affet), duamı kabul et, göğsümdeki kin ve nefreti sök al. Bu duanın Hz. Peygamber'e ait olduğu doğru mu? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.