☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

Ölüden Dirinin Çıkartılması SORU: Kur'an-ı Kerim'deki şu âyetin anlamı nedir: Sen ölüden diriyi, diriden ölüyü çıkartırsın. (ÂH İmran/27)

Sorularla islamiyet-10->CEVAP: Bunun tefsiri hakkında şöyle denildi: Hayvanın nutfeden, nutfenin de hayvandan meydana getirilmesidir. Çünkü nutfe (sperma) da hassas ve canlı hayvanlardandır.


Bir görüşe göre de bununla Âdem'in topraktan yaratılması kaste­dilmiştir. Âdem bir canlıdır, toprak ise ölüdür. Fakat bu tefsir, iyet-i kerimeye pek uygun değildir. Çünkü âyet-i kerime yaratmanın sürekli tekrarına işaret etmektedir. Özellikle âyetin başlangıcı da bunu ifade etmektedir:


Geceyi gündüze, gündüzü geceye geçirirsin.


Hergün gözümüzün önünde cereyan ettiği gibi ölüden diri çıkar­tılması hususunda ilk akla gelen mana şudur: Canlı olan bir şey, çeşit çeşit gıdalar şeklindeki cansız şeyleri yiyerek gelişir ve canlılığı arta­rak devam eder. Bu cansız gıdalar insan vücudunda çeşitli maddelere ve unsurlara dönüşür. Onun vücudunu geliştirir ve büyütür.


Diriden de ölü çıkar.


Diriden çıkanlar süt gibi salgılardır. Çünkü süt, hiç bir canlılığı ol­mayan bir sıvıdır.


Yine de en doğrusunu Allah bilir. 

Bu Bölümdeki(10) Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
  • Tevhid
  • Kur'an
  • Sorularla İslam-10.Bölüm
  • Sorularla İslam-Bölümler
  • ☝📖 المحمية 📖☝


https://www.muhammediyye.org/

📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖

                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;


اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha cc sığınırız,her türlü kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.

Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.

   📖☝المحمدية علي الكتاب و السنة☝📖☝Muhammediyye☝📖

             S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks

الامام سيد محمد الهاشمي

Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks--Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar...↷↷↷↷
Ölüden Dirinin Çıkartılması SORU: Kur'an-ı Kerim'deki şu âyetin anlamı nedir: Sen ölüden diriyi, diriden ölüyü çıkartırsın. (ÂH İmran/27) Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.