☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

Soru: Rasûlullah'm (s.a) mübarek cesedinin (kabrinde) eti ve ka­nıyla çürümeden durduğu doğru mudur? Yahudilerin bu cesedi elege-çirmek istedikleri doğru mudur?

Sorularla islamiyet-15->Cevap: Peygamberlerin cesetlerinin kabirlerinde çürümediğine dair muhtelif rivayetler varit olmuştur. Malumdur ki Peygamber Efen­dimiz (s.a) bütün peygamberlerin sonuncusu ve önderidir. Peygamber­lerin bir kısmının bir kısmından bir üstünlüğü olduğuna göre Peygam­ber Efendimiz (s.a) bu üstünlüğe daha layıktır.


İslâm âlimlerinin çoğunluğunun görüşüne göre Hz. Peygamber (s.a) kabrinde, mahiyetini bizim kavrayamadığımız ve gerçeğini bile­mediğimiz özel bir hayatın sahibidir ve diridir. Bunun nasıl bir dirilik ve hayat olduğunu ancak her şeyi bilen ve yaratan Allah Teâlâ bilir. Ra­sûlullah (s.a) Allah Teâlâ'nın Âl-i İmran sûresinde kendileri hakkında şöyle buyurduğu şehitlerden daha aşağı mertebede değildir:


Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanmayın. Bilakis onlar diridirler, Allah'ın lütuf ve kereminden kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde rableri yanında azıklara mazhar olmaktadırlar. Arkalarından gelecek ve henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiçbir keder ve korku bulunmadığı müjdesinin se­vincini duymaktadırlar. (Âl-i İmran/169-170)


Alimlerin bu konuyla ilgili olarak rivayet ettikleri hadis de buna işaret etmektedir:


Benim hayatım da, ölümüm de sizin için hayırdır. Sizin amelleri­niz bana arzolunur/bildirilir, güzel amellerinizden dolayı Allah'a hamdeder, kötü amellerinizden dolayı ise sizin için Allah'a istiğ­far ederim.


Abdullah ibn el-Mübarek Said ibn el-Müseyyeb'den şöyle rivayet eder: "Sabah-akşam ümmetinin amellerinin Hz. Peygamber'e arzolun-madığı hiçbir gün yoktur. Rasûlulîah (s.a) onları simalarından ve amel­lerinden tanır ve Allah'a hamd eder ve onlar için istiğfar eder."


Bütün bunlardan anlaşılıyor ki Rasûlulîah (s.a) kabrinde, mahiye­tini bizim kavrayamadığımız ve gerçeğini bilemediğimiz özel bir ha­yatın sahibidir ve diridir. Bu konudaki bilgi Allah'a havale edilir. Bu gi­bi gaybi konulara dalmanın ne ibadetlerde ne de sosyal münasebetler­de temin edeceği hiçbir fayda yoktur.


Yahudilerin Hz. Peygamber'in cesedim ele geçirmek istedikleri id­diasına gelince bu, müslümanlarm bölünme ve parçalanma aşamaların­da arız olan zayıf bir kuruntudan ve kendileri hakkındaki kötü bir zan-dan başka bir şey değildir. Halbuki Allah Teâlâ şöyle buyurmaktadır:


Allah emrini yerine getirmeye kadirdir. Fakat insanların çoğu (bu­nu) bilmezler. (Yusuf/21)

Bu Bölümdeki(15) Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
  • Tevhid
  • Kur'an
  • Sorularla İslam-15.Bölüm
  • Sorularla İslam-Bölümler
  • ☝📖 المحمية 📖☝


https://www.muhammediyye.org/

📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖

                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;


اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha cc sığınırız,her türlü kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.

Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.

   📖☝المحمدية علي الكتاب و السنة☝📖☝Muhammediyye☝📖

             S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks

الامام سيد محمد الهاشمي

Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks--Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar...↷↷↷↷
 

Soru: Rasûlullah'm (s.a) mübarek cesedinin (kabrinde) eti ve ka­nıyla çürümeden durduğu doğru mudur? Yahudilerin bu cesedi elege-çirmek istedikleri doğru mudur? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.