☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

Soru: Hz. Peygamber'in hadislerinden, dua ettiğim zaman tekrar­layacağım uzun bir duayı bana öğretmenizi rica ediyorum.

Sorularla islamiyet-16->Cevap: İmam Gazâlî İhya-ı Ulûmıddin isimli eserinde Rasûlul­lah'a (s.a) nisbet ederek aşağıdaki duayı rivayet etmektedir:


Allahım! Kalbime rehberlik edecek, darmadağın halimi biraraya toplayacak, dağınık ve parçalanmış işlerimi birbirini yaklaştıra­cak, fitneleri benden uzaklaştıracak, dinimi ıslah edecek, bâtınımı r'J  koruyacak, zahirimi yükseltecek, amelimi temizleyip arıtacak, yü-rrr  ziimü ak edecek, doğruyu bana ilham edecek ve her kötülükten beni koruyacak rahmetini senin katından isterim.


Allahım! Bir daha küfre düşürmeyecek samimi ve kesin bir ima­nın, dünya ve ahiretle senin bana lütfedeceğin saygınlığın en yük­sek mertebesine beni ulaştıracak rahmetini bana ver.


Allahım! Kazadan kurtuluşu, şehitlerinin mertebesini, mutlu kişi-r,|^ lerin yaşayışını, düşmanlara karşı galibiyeti ve peygamberlerle ar­kadaş olmayı senin fazlından dilerim.


Allahım! Her ne kadar hayırlısını bilemesem de, yeterli çareyi bu-lamasam da, amellerim kusurlu ise de ihtiyacımı sana arz ederim ve senin rahmetine muhtacım. Ey gönüllere şifa verip herşeye kâ­fi olan Allahım! Denizleri birbirine karışmaktan koruduğun gibi, beni de cehennem azabından, helak oldum diye feryat etmekten ve kabrin fitnesinden koru.


Allahım! Kullarından herhangi birine vaadettiğin, ya da yarattık­larından herhangi birine verdiğin hayırlardan göremediğim, yapa­madığım ve niyet edemediğim her türlü iyiliği gönülden arzular ve senden dilerim ey âlemlerin rabbi!


Allahım! İşte bu benim duamdır. Kabulü sendendir. Benim elim­den gelen gücümün yettiği budur. İtimadım sanadır. Biz Allah'a aidiz ve O'na döneceğiz. Kuvvet ve kudret ancak azamet sahibi olan Allah'ındır. Kıyamet gününde emniyet ve güven içinde olma­yı, ebediyet gününde cenneti, verdiği sözü yerine getirip rüku ve secde eden iyilerle beraber olmayı senden isterim. Rahmetinin so­nu olmayan, seven ve sevilen, dediğini yapan sensin.


Ey izzet ridasına bürünüp herkese galip olan Allahım! Seni nok­san sıfatlardan tenzih ederim. Ey takdis ve tenzihe ancak kendisi lâyık olan Allahım! Seni her türlü noksanlıklardan tenzih ederim. Ey lütuf ve kerem sahibi Allahım! Seni teşbih ederim. Ey izzet ve kerem sahibi Allahım! Seni teşbih ederim. Ey ilmiyle her şeyi ku­şatan Allahım! Seni teşbih ederim.


Allahım! Kalbimi, kabrimi, gözümü, kulağımı, saçımı, derimi, ka­nımı, kemiğimi, önümü, ardımı, sağımı, solumu, üstümü ve altımı nurlandır. Allahım nurumu arttır ve bana nur ver.

Bu Bölümdeki(16) Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
  • Tevhid
  • Kur'an
  • Sorularla İslam-16.Bölüm
  • Sorularla İslam-Bölümler
  • ☝📖 المحمية 📖☝


https://www.muhammediyye.org/

📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖

                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;


اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha cc sığınırız,her türlü kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.

Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.

   📖☝المحمدية علي الكتاب و السنة☝📖☝Muhammediyye☝📖

             S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks

الامام سيد محمد الهاشمي

Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks--Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar...↷↷↷↷
 

Soru: Hz. Peygamber'in hadislerinden, dua ettiğim zaman tekrar­layacağım uzun bir duayı bana öğretmenizi rica ediyorum. Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.