☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

Sorularla islam-19->Soru: Kâniatın sırlarla dolu olduğu söyleniyor, peki bu sırlar na­sıl keşfedilir?

Soru: Kâniatın sırlarla dolu olduğu söyleniyor, peki bu sırlar na­sıl keşfedilir?Cevap: İnsanoğlu ancak dar çevresini görür ve kâinatın kendisinin bulunduğu yerden ibaret olduğunu sanır. Ancak durum hiç de Öyle de­ğildir. İnsanın sandığından binlerce kat daha büyüktür kâinat. İnsanoğ­lu kâinatın her yerine ulaşmaktan ve sırlarını keşfetmekten acizdir. An­cak bu sırlardan bazılarına vakıf olabilmemiz için Allah (c.c) birtakım imkanlar vermiştir. Bunlar ise araştırmak, okumak, ilim öğrenmektir. İnsanoğlu ilimde derinleştikçe, hayatın bir çok sırrına vakıf olur. Çün­kü ilim sahili olmayan bir okyanustur. İnsanoğlu hiç bir zaman kendi ilmine güvenmemelidir. Çünkü gurur, insanları kör eder, olgunluktan alıkor. Hz. Peygamber şöyle buyuruyor:

Sen ilim peşinde olduğun sürece âlimsin. Âlim olduğunu zannet­tiğin gün cahilsin.

Rivayetlere göre Allah'ın kelimi olan Hz. Musa rabbine "Ey rab-bim! Sana en sevimli kul kimdir?" diye sorduğunda, Allah Teâlâ "Be­ni anıp hiç unutmayacak kişidir" cevabını verir. "En adil kulun kim­dir?" sorusuna da, "Hevasına tabi olmayıp doğru hüküm verendir" di­ye cevap verir. "En âlim kulun kimdir?" sorusunu ise, "İnsanların ilmi­ni ilmine katan kişidir" diye cevaplar.

Allah Teâlâ her şeyden haberdar olan ve her şeyi bilendir. O'nun ilmine bir son yoktur. O'dur insana bilmediğini bildiren. Allah insanla­ra ilmin sonsuz kapılarını açar. Çünkü O'nun ilminin nihayeti yoktur. Rivayet edildiğine göre Hz. Musa Hızır'la beraber gemiye binince bir serçe gelip geminin kenarına konar ve gagasıyla bir damla su alır. Bu­nun üzerine Hızın Musa'ya "Benim ve senin ilmin, Allah'ın ilmi yanın­da ancak şu damla nisbetindedir" der.

İnsanoğlu hayatta böyle olmalıdır. Her zaman ilim peşinde koş­malıdır, zira insan sadece kendi tecrübelerine dayanırsa, nakıs bir fert olmaktan öteye gidemez.

Allah daha iyi bilendir.

Bu Bölümdeki Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖
                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha sığınırız,kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.
Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.
                 S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks
الامام سيد محمد الهاشمي
Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.


 • اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

   بسم الله الرحمان الرحيم

 • يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ فَإِن تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللّهِ وَالرَّسُولِ إِن كُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ ذَلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلاً

  Ya eyyuhallezine amenu ediullahe ve ediur resule ve ulil emri minküm, fe in tenaza'tum fi şey'in fe rudduhu ilallahi ver resuli in küntüm tü'minune billahi vel yevmil ahir. Zalike hayrun ve ahsenu te'vila.

 • Nisa﴾59﴿
   Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, peygambere itaat edin, sizden olan ülü’l-emre de. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz -Allah’a ve âhirete gerçekten inanıyorsanız- onu, Allah’a ve peygambere götürün. Bu, elde edilecek sonuç bakımından hem hayırlıdır hem de en güzelidir.


 • Tevhid
 • Kur'an
 • Sorularla İslam-19.Bölüm
 • Sorularla İslam-Bölümler
 • ☝📖 المحمية 📖☝

S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks-الامام سيد محمد الهاشمي -Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar

Sorularla islam-19->Soru: Kâniatın sırlarla dolu olduğu söyleniyor, peki bu sırlar na­sıl keşfedilir? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.