☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

Soru: İslâm'ın diğer semavi dinler hakkındaki görüşü nedir?

Sorularla islamiyet-19->Soru: İslâm'ın diğer semavi dinler hakkındaki görüşü nedir?Cevap: Biz müslümanlar olarak bütün semavi dinlerin Allah'tan geldiğine inanıyoruz. Bütün semavi din mensuplarının tek kelime yani lâ ilahe illallah kelime-i tevhidi üzerinde toplanmaları gerekir. Ancak bağnazlık bu din mensuplarının bir araya gelmelerine mani olmuştur; en son ve mükemmel olan İslâm bütün semavi dinlere ve peygamber­lerine iman etmeyi emretmiştir. Halbuki diğer dinler böyle değildirler. Bir müslüman Musa'yı ve İsa'yı (a.s) peygamber kabul ederken, bir ya-hudi veya hristiyan Hz. Muhammed'i peygamber olarak kabul etmez.

Bir kısım hükümdarlar ve kötü niyetli kişiler bunu tarih boyunca istismar ettiler. Düşmanlıkları körükleyip savaşlara sebebiyet verdiler. Ancak bu dini bağnazlık ve tarihi düşmanlıklar -araştırmalar netice­sinde- gittikçe hafifliyor.

Kur'an, önceki semavî kitapların tahrif ve tebdile uğradığını bil­dirmektedir. Nitekim, hristiyan araştırmacılar İncil'in, kelime kelime vahiy mahsulü olmayıp müntesibleri tarafından sonradan yazıldığını, bir tür biyografi olduğunu itiraf ediyorlar. Kur'an ise kelime kelime vahyedilmiş olup, mütevatir olarak bize nakledilmiştir. Kur'an'ın bu özelliğini dost-düşman herkes itiraf etmiştir. Bununla birlikte, ekleme­lerden arındırılması halinde İncil'in içeriği Kur'an'a yaklaşır.

Netice olarak diyebiliriz ki, temel umdeler açısından her üç sema­vî din ortak paydada birleşebilirler. Bu da, Allah'ın birliği ve O'na tes­limiyettir. Allah Teâlâ şöyle buyuruyor:

Allah nezdinde hak din İslâm'dır. (Âl-i İmran)
Bu Bölümdeki Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖
                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha sığınırız,kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.
Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.
                 S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks
الامام سيد محمد الهاشمي
Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.


 • اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

   بسم الله الرحمان الرحيم

 • يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ فَإِن تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللّهِ وَالرَّسُولِ إِن كُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ ذَلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلاً

  Ya eyyuhallezine amenu ediullahe ve ediur resule ve ulil emri minküm, fe in tenaza'tum fi şey'in fe rudduhu ilallahi ver resuli in küntüm tü'minune billahi vel yevmil ahir. Zalike hayrun ve ahsenu te'vila.

 • Nisa﴾59﴿
   Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, peygambere itaat edin, sizden olan ülü’l-emre de. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz -Allah’a ve âhirete gerçekten inanıyorsanız- onu, Allah’a ve peygambere götürün. Bu, elde edilecek sonuç bakımından hem hayırlıdır hem de en güzelidir.


 • Tevhid
 • Kur'an
 • Sorularla İslam-19.Bölüm
 • Sorularla İslam-Bölümler
 • ☝📖 المحمية 📖☝

S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks-الامام سيد محمد الهاشمي -Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar

Soru: İslâm'ın diğer semavi dinler hakkındaki görüşü nedir? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.