☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

SORU: Şu anda müşahede etmekte olduğumuz keşif ve icatların Kur'an-ı Kerim'den çıkartıldığını söyleyebilir miyiz?

Sorularla islamiyet-10->CEVAP: Kur'an-ı Kerim, aziz ve celil olan Allah'ın kitabıdır. Allah Teâlâ onu insanların hidayeti için bir sebep, saadetleri için bir anahtar, eğitimleri ve düzeltilmeleri için bir kapı kılmıştır. Bu sebeple Allah Te­âlâ yüce Kur'an hakkında şöyle buyurur:


Bu, doğruluğu şüphe götürmeyen ve Allah'a karşı gelmekten sakı­nanlara yol gösteren Kitap'tır. (Bakara/2)


Başka bir âyette şöyle buyurur:


Doğrusu size Allah'tan bir nur ve apaçık bir kitap gelmiştir. Allah, rızasını gözetenleri onunla, selâmet yollarına eriştirir ve onları iz­ni ile karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Onları doğru yola iletir. (Maide/15-16)


Kur'an'ın temel maksadı insanlara akidelerini ve şeriatlerini be­yan etmektir. Ayrıca onlara takip etmeleri gereken ahlakı, Allah'ın rah­metini uman ve azabından korkan kullarının fert ve cemaat olarak uy­maları gereken edepleri açıklamaktır. O halde Kur'an bir hidayet ve ir-şaddır, fertler ve toplumlar için bir ıslahtır, fert ve toplum işlerinin Al­lah'ın istediği şekilde tanzimidir.


Hal böyle olunca Kur'an-ı Kerim'in büyük ve küçük, maddi ve bi­limsel meseleleri, yeni keşifleri ve benzeri şeyleri açıkça ihtiva etmesi gerekmez. Bu, Kur'an-ı Kerim'de bir takım hakikatlerin veya bilimsel hakikatlere dair işaretlerin bulunmasını engelleyecek bir durum değil­dir. Kur'an-ı Kerim, insanların dünyadaki hakikatleri ve potansiyelleri keşfedip bulmaları için onları araştırmalar yapmaya sevketme maksa­dıyla akılları ve düşünceleri harekete geçirmek ister. Allah Teâlâ şöyle buyurur:


Onun hak olduğu meydana çıkıncaya kadar varlığımızın belgele­rini hem dış dünyada hem de kendi içlerinde göstereceğiz. Rabbinin her şeye şahit olması yetmez mi? (Fussilet/53)

Bu Bölümdeki(10) Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
  • Tevhid
  • Kur'an
  • Sorularla İslam-10.Bölüm
  • Sorularla İslam-Bölümler
  • ☝📖 المحمية 📖☝


https://www.muhammediyye.org/

📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖

                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;


اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha cc sığınırız,her türlü kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.

Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.

   📖☝المحمدية علي الكتاب و السنة☝📖☝Muhammediyye☝📖

             S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks

الامام سيد محمد الهاشمي

Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks--Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar...↷↷↷↷
SORU: Şu anda müşahede etmekte olduğumuz keşif ve icatların Kur'an-ı Kerim'den çıkartıldığını söyleyebilir miyiz? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.