☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

CEVAP: Kur'anla Peygamber'i mukayese etmek doğru değildir. Çünkü mukayese, aynı cinsten iki şey arasında yapılır. Kur'an-ı Ke­rim, Allah'ın hakikate ve sırat-ı müstakime götüren kelâmıdır. Peygam­ber bir beşerdir, rabbi onu korumuştur ve insanlara bir uyarıcı, müjde-leyici. onları Allah'a davet edici bir nur ve kandil olarak göndermiştir. Durum budur. Suyûti el-İtkan fi Ulûm'il-Kur'an isimli eserinde Dârimi'nin Abdullah ibn Ömer'den merfû olarak Rasûlullah'm şu sözü­nü rivayet ettiğini zikreder: Kur'an-ı Kerim Allah Teâlâ'ya göklerden, yerden ve bunların için-dekilerden daha sevimlidir. Şüphesiz bu, Kur'an'ı bir yüceltmedir. Sahih bir hadiste yine şöy­le denilmektedir: Allah kelâmının diğer kelamlara üstünlüğü, Allah'ın diğer yaratık­lara üstünlüğü gibidir. Çünkü Kur'an güçlü ve yüce olan Allah'ın kelâmıdır. Rasûlullah'm (s.a) konumu ve mertebesi hakkında da Kur'an-ı Kerim şöyle buyurmaktadır: Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik. Bir hadis-i şerifte de Peygamber (s.a) şöyle buyurmaktadır: Allah Teâlâ bütün mahlukatı yarattı ve beni onların en hayırlısı kıldı. Yine şöyle buyurdu: Ben kıyamet gününde Ademoğlunun efendisiyim. Bir müslümanın hiçbir faydası olmayan bu tür karşılaştırmalardan Kendisini alıkoyması ve dinine, dünyasına yararlı şeylerle meşgul ol­ması gerekir. Başarının sahibi Allah'tır. Allah Teâlâ en iyi bilendir.

Sorularla islamiyet-10->CEVAP: Kur'anla Peygamber'i mukayese etmek doğru değildir. Çünkü mukayese, aynı cinsten iki şey arasında yapılır. Kur'an-ı Ke­rim, Allah'ın hakikate ve sırat-ı müstakime götüren kelâmıdır. Peygam­ber bir beşerdir, rabbi onu korumuştur ve insanlara bir uyarıcı, müjde-leyici. onları Allah'a davet edici bir nur ve kandil olarak göndermiştir.


Durum budur. Suyûti el-İtkan fi Ulûm'il-Kur'an isimli eserinde Dârimi'nin Abdullah ibn Ömer'den merfû olarak Rasûlullah'm şu sözü­nü rivayet ettiğini zikreder:


Kur'an-ı Kerim Allah Teâlâ'ya göklerden, yerden ve bunların için-dekilerden daha sevimlidir.


Şüphesiz bu, Kur'an'ı bir yüceltmedir. Sahih bir hadiste yine şöy­le denilmektedir:


Allah kelâmının diğer kelamlara üstünlüğü, Allah'ın diğer yaratık­lara üstünlüğü gibidir.


Çünkü Kur'an güçlü ve yüce olan Allah'ın kelâmıdır.


Rasûlullah'm (s.a) konumu ve mertebesi hakkında da Kur'an-ı Kerim şöyle buyurmaktadır:


Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.


Bir hadis-i şerifte de Peygamber (s.a) şöyle buyurmaktadır:


Allah Teâlâ bütün mahlukatı yarattı ve beni onların en hayırlısı kıldı.


Yine şöyle buyurdu:


Ben kıyamet gününde Ademoğlunun efendisiyim.


Bir müslümanın hiçbir faydası olmayan bu tür karşılaştırmalardan Kendisini alıkoyması ve dinine, dünyasına yararlı şeylerle meşgul ol­ması gerekir. Başarının sahibi Allah'tır.


Allah Teâlâ en iyi bilendir.

Bu Bölümdeki(10) Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
  • Tevhid
  • Kur'an
  • Sorularla İslam-10.Bölüm
  • Sorularla İslam-Bölümler
  • ☝📖 المحمية 📖☝


https://www.muhammediyye.org/

📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖

                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;


اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha cc sığınırız,her türlü kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.

Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.

   📖☝المحمدية علي الكتاب و السنة☝📖☝Muhammediyye☝📖

             S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks

الامام سيد محمد الهاشمي

Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks--Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar...↷↷↷↷
CEVAP: Kur'anla Peygamber'i mukayese etmek doğru değildir. Çünkü mukayese, aynı cinsten iki şey arasında yapılır. Kur'an-ı Ke­rim, Allah'ın hakikate ve sırat-ı müstakime götüren kelâmıdır. Peygam­ber bir beşerdir, rabbi onu korumuştur ve insanlara bir uyarıcı, müjde-leyici. onları Allah'a davet edici bir nur ve kandil olarak göndermiştir. Durum budur. Suyûti el-İtkan fi Ulûm'il-Kur'an isimli eserinde Dârimi'nin Abdullah ibn Ömer'den merfû olarak Rasûlullah'm şu sözü­nü rivayet ettiğini zikreder: Kur'an-ı Kerim Allah Teâlâ'ya göklerden, yerden ve bunların için-dekilerden daha sevimlidir. Şüphesiz bu, Kur'an'ı bir yüceltmedir. Sahih bir hadiste yine şöy­le denilmektedir: Allah kelâmının diğer kelamlara üstünlüğü, Allah'ın diğer yaratık­lara üstünlüğü gibidir. Çünkü Kur'an güçlü ve yüce olan Allah'ın kelâmıdır. Rasûlullah'm (s.a) konumu ve mertebesi hakkında da Kur'an-ı Kerim şöyle buyurmaktadır: Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik. Bir hadis-i şerifte de Peygamber (s.a) şöyle buyurmaktadır: Allah Teâlâ bütün mahlukatı yarattı ve beni onların en hayırlısı kıldı. Yine şöyle buyurdu: Ben kıyamet gününde Ademoğlunun efendisiyim. Bir müslümanın hiçbir faydası olmayan bu tür karşılaştırmalardan Kendisini alıkoyması ve dinine, dünyasına yararlı şeylerle meşgul ol­ması gerekir. Başarının sahibi Allah'tır. Allah Teâlâ en iyi bilendir. Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.