☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

Hz. Musa'nın Öldürdüğü Adam S: Hz. Musa'nın öldürdüğü kimsenin boyu ne kadar idi? Bu kişi nerede Öldürüldü? Bu kişinin kemikleri ile Nil nehri üzerine köp­rü yapıldığı söyleniyor. Bu doğru mudur?

Sorularla islamiyet-7->C: Kur'an-ı Kerim Hz. Musa'nın öldürdüğü adam meselesine işaret etmektedir. Tefsirlerde anlatıldığı üzere Hz. Musa şehre girilme­si adet olmayan bir vakitte Mısır'a girdi. Şehrin girişinde iki kişinin kavga ettiğini gördü.


Bunlardan biri Hz. Musa'ya inanıp ona uyanlardan, diğeri düş­manlarından idi. Hz. Musa'nın kavminden olan kişi onu görünce yar­dım istedi.


Hz. Musa, kavminden olan kişiyi savunmak için öbür adama bir yumruk vurdu, adam öldü. Hz. Musa yaptığından pişman olup yaptığı hatayı şeytanın işlerinden sayıp rabbine istiğfar etti. Yüce Allah da onun hatasını bağışladı.


Kur'an aşağıdaki ayetlerle bu olaya işaret etmektedir:


Musa, halkının habersiz olduğu bir sırada şehre girdi. Orada biri kendi tarafından, diğeri düşman tarafından iki adamı dövüşür bul­du. Kendi tarafından olanı, düşmanına karşı ondan yardım istedi. Musa da ötekine bir yumruk vurup ölümüne sebep oldu. (Bunun üzerine Musa): "Bu şeytan işidir. O, gerçekten saptırıcı, apaçık bir düşman" dedi. (Musa): "Rabbim! Doğrusu kendime zulmettim (başıma iş açtım) beni bağışla!" dedi. Allah da onu bağışladı. Çünkü çok bağışlayı­cı, çok esirgeyici olan ancak O'dur. (Kasas/15-16)


Tarih ölen bu kişinin boyu hakkında kesin bîr bilgi vermemekte­dir. Gerçi adamın öldürüldüğü yer bellidir, Mısır'dır. Bunu tefsirler bil­dirmektedir.


Öldürülen bu adamın kemiklerinden Nil nehri üzerine köprü ya­pıldığına dair bir bilgi olmadığı kesindir. İhtimal ki bu İsrail hikayelerindendir.


En iyisi kendimizi bu tür şeylerle meşgul etmemektir. Çünkü bu kabil şeyler din veya dünyamıza faydası olan değerli şeyler değildir. Dileseydi tüm insanları doğru yola iletecek olan Allah'ın şanı yücedir.

Bu Bölümdeki(7) Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
  • Tevhid
  • Kur'an
  • Sorularla İslam-7.Bölüm
  • Sorularla İslam-Bölümler
  • ☝📖 المحمية 📖☝


https://www.muhammediyye.org/

📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖

                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;


اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha cc sığınırız,her türlü kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.

Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.

   📖☝المحمدية علي الكتاب و السنة☝📖☝Muhammediyye☝📖

             S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks

الامام سيد محمد الهاشمي

Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks--Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar...↷↷↷↷
Hz. Musa'nın Öldürdüğü Adam S: Hz. Musa'nın öldürdüğü kimsenin boyu ne kadar idi? Bu kişi nerede Öldürüldü? Bu kişinin kemikleri ile Nil nehri üzerine köp­rü yapıldığı söyleniyor. Bu doğru mudur? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.