☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

Hz. Ali Ve İsm-I A'zam Duası S: "Hz. Ali kâfirlere karşı savaşa gireceği sırada ism-i azam duasını okur, bu duanın bereketi ile zafer kazanırdı" deniliyor. Bu dua Kur'an'm neresindedir?

Sorularla islamiyet-7->CEVAP: İbn Kesir tefsirinde Hz. Süleyman'ın Belkıs ile olan kıssa­sını anlatan Nemi suresi ayetinin tefsirinde şöyle diyor:


Rivayet olunduğuna göre Hz. Süleyman'a ayette ifade olunan sö­zü söyleyen zât ism-i a'zam duasını biliyormuş.


Vehb b. Münebbih'ten rivayete göre bu sözü Hz. Süleyman'a söy­leyen kimse şöyle demiş: "Ey Süleyman! Şöyle bir yere bak! Gö­zünle baktığın yeri tanı olarak görmeden Belkıs'ın tahtını getire­ceğim."


Rivayete göre Hz. Süleyman'a Belkıs'ın tahtının bulunduğu sağ tarafa bakmasını söylemiş. Sonra abdest alıp Allah'a dua etmiş.


Mücahid'in söylediğine göre dua ederken: "Yâ zel celâl'i ve'l-ik-ram" duasını okumuş.


Zühri diyor ki: O zat "Ey bizim ve her şeyin tek Allah'ı! Senden başka ilah yoktur. Belkıs'ın sarayını bana getir" diye dua etmiş.


Taberî tefsirinde Hz. Katâde'den rivayet edildiğine göre o zât ken­disi ile dua edildiğinde mutlaka duanın kabul edildiği Allah'ın adını bi­liyormuş.


Aynı kaynakta ifade edildiğine göre o zât kendisi ile dua edildiğin­de duanın kabul edildiği, istenilenin verildiği "ism-i a'zam'ı" biliyormuş.


Soruda ifade edilen Hz. Ali'nin ism-i azam'ı okuduğu hakkında bilgim yoktur. Hz. Ali'nin bunu okuduğunun sahih olduğunu söyleyen


birini de bilmiyorum. Her bilenin üstünde bir bilen vardır.

Bu Bölümdeki(7) Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
  • Tevhid
  • Kur'an
  • Sorularla İslam-7.Bölüm
  • Sorularla İslam-Bölümler
  • ☝📖 المحمية 📖☝


https://www.muhammediyye.org/

📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖

                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;


اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha cc sığınırız,her türlü kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.

Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.

   📖☝المحمدية علي الكتاب و السنة☝📖☝Muhammediyye☝📖

             S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks

الامام سيد محمد الهاشمي

Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks--Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar...↷↷↷↷
Hz. Ali Ve İsm-I A'zam Duası S: "Hz. Ali kâfirlere karşı savaşa gireceği sırada ism-i azam duasını okur, bu duanın bereketi ile zafer kazanırdı" deniliyor. Bu dua Kur'an'm neresindedir? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.