☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

Soru: Son zamanlarda bir kısım gençlerin saçlarım, favorilerini uzatıp garip elbiseler giydiklerini, değişik şekilde konuştuklarını görü­yoruz. Bu durum, ahlâkî bir zaaftan ve dinî terbiyenin noksanlığından mı kaynaklanıyor?

Sorularla islamiyet-19->Soru: Son zamanlarda bir kısım gençlerin saçlarım, favorilerini uzatıp garip elbiseler giydiklerini, değişik şekilde konuştuklarını görü­yoruz. Bu durum, ahlâkî bir zaaftan ve dinî terbiyenin noksanlığından mı kaynaklanıyor?Cevap: Toplumlara veba gibi yayılan bu tuhaf âdetler eğitimcileri ürkütüyor. Bunlar örf, âdet, gelenek ve benzeri toplumsal bağlan ko­pararak ahlakî çözülmelere sebebiyet veriyor. Geleceğin teminatı olan gençleri yoldan çıkararak, istikbali karartıyor.

Bu gençler, keşke sadece saç uzatmakla yetinselerdi. Bu fazla önemli sayılmazdı. Fakat onlar, kadınlar gibi zînet eşyaları takıyor, kı­rıtarak yürüyüp edalı-cilveli bir şekilde konuşuyor ve kadınlar gibi süsleniyorlar. Öyle ki artık kızlarla erkekleri birbirinden ayırmakta güçlük çekiyoruz.

Çağdaşlık, ilericilik adına yapılan bütün bu iğrençlikler, pislik çu­kuruna yuvarlanmaktan başka birşey değildir. Zira ilericilik, ahlâksız­lık, örf ve adetleri, güzel gelenekleri çiğnemek değil, bilakis bilimde, sanatta, mimaride, imarda ileri gitmektir.

Şunu da ifade edelim ki bu gençler, bunalımlar ve ızdıraplar için­le boğulmakta olup tedaviye muhtaçtırlar. Bunlar da bizim çocukları-

mızdır. O nedenle onlarla ilgilenmeli, dostluklarını kazanmalı, sevgi göstermeli, tekrar topluma kazandırmalıyız.

Körükorüne Batıyı taklit etme hastalığı, kendi kültürünü, ahlâkî ve dinî değerlerini bilmemekten, aşağılık kompleksinden ve ailelerin çocuklarıyla gerektiği gibi ilgilenmemelerinden kaynaklanıyor. Genç­lerimizin böyle olmalarının sorumlusu biziz.

Allah en iyi bilendir..
Bu Bölümdeki Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖
                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha sığınırız,kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.
Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.
                 S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks
الامام سيد محمد الهاشمي
Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.


 • اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

   بسم الله الرحمان الرحيم

 • يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ فَإِن تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللّهِ وَالرَّسُولِ إِن كُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ ذَلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلاً

  Ya eyyuhallezine amenu ediullahe ve ediur resule ve ulil emri minküm, fe in tenaza'tum fi şey'in fe rudduhu ilallahi ver resuli in küntüm tü'minune billahi vel yevmil ahir. Zalike hayrun ve ahsenu te'vila.

 • Nisa﴾59﴿
   Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, peygambere itaat edin, sizden olan ülü’l-emre de. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz -Allah’a ve âhirete gerçekten inanıyorsanız- onu, Allah’a ve peygambere götürün. Bu, elde edilecek sonuç bakımından hem hayırlıdır hem de en güzelidir.


 • Tevhid
 • Kur'an
 • Sorularla İslam-19.Bölüm
 • Sorularla İslam-Bölümler
 • ☝📖 المحمية 📖☝

S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks-الامام سيد محمد الهاشمي -Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar

Soru: Son zamanlarda bir kısım gençlerin saçlarım, favorilerini uzatıp garip elbiseler giydiklerini, değişik şekilde konuştuklarını görü­yoruz. Bu durum, ahlâkî bir zaaftan ve dinî terbiyenin noksanlığından mı kaynaklanıyor? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.