☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

Soru: Özellikle giyim-kuşam ve ibadetlerde İslâm'dan sapmalar, olmaktadır. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Sorularla islamiyet-19->Soru: Özellikle giyim-kuşam ve ibadetlerde İslâm'dan sapmalar, olmaktadır. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?Cevap: Şüphesiz ki, İslâm'a mensup bir çok kişi, dinin ve ahlâkın umdelerinden, iffet kaidelerinden sapmış bulunuyor. Özellikle kadınla­rın çoğu İslâm'ın emrettiği vakar ve iffetten uzaklaşmış, Allah'ın ya­sakladığı açık saçıklığı kendilerine şiar edinmişlerdir. Halbuki Allah Teâlâ şöyle buyuruyor:

Mü'min kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) koru­sunlar. Namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müs­tesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, ya-kalanmn üzerine (kadar) örtsünler. (Nur/31)

Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü'minlerin kadınları­na (bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman) dış örtülerini üstlerine almalarını söyle. Onların (iffetli olarak) tanınması ve incitilmeme-si için en elverişli olan budur. Allah bağışlayandır, esirgeyendir. (Ahzab/59)

Kadın-erkek birçok müslüman Allah'ın emrettiği ibadetleri yerine getirmiyorlar. Mesela müslümanların pek azı beş vakit namaz kılıyor­lar, oruç tutanlar da az, hatta bazıları hiç bir haya duymadan açıktan açığa oruç yiyorlar. Zekat ise büsbütün terkedilmiştir. Hacca da sade­ce yaşlılar gidiyor.

Müslüman gençlik, giyimde, konuşmada, hareket ve işlerde ka­dınlara benzemeye özen gösteriyorlar. Halbuki Rasûlullah (s.a) kadın­lara benzemeye çalışan erkekleri ve erkeklere benzemeye çalışan ka­dınları lanetlemiştir.

Bir çok günah ve rezillikler müslümanlar arasında yayılmaya, bir çok fazilet ve ahlâk güzelliği de nerde ise kaybolmaya yüz tutmuştur.

Bu hastalığın tedavisi ancak aşağıdaki hususlarla mümkündür:

1. İman-itikad, ibadet ve ameli birbirinden ayırmadan İslâm'a yö­nelmek.

2.  Dini ihyada ve aziz kılmada, milletin, âlimlerin ve idarecilerin birlikte çalışmaları.

3. Geleceğin teminatları olan gençlere özel ilgi gösterip eğitim ve / öğretimleriyle, terbiye ve ahlâklanyla yakından ilgilenmek.

4.  Eğitim ve öğretimin daha ilk kademesinden başlayarak körpe dimağlara sağlam ve doğru bir dini terbiye ve dini bilgi vermek.

Doğru yola ileten ve en iyi bilen Allah'tır.

Bu Bölümdeki Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖
                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha sığınırız,kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.
Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.
                 S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks
الامام سيد محمد الهاشمي
Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.


 • اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

   بسم الله الرحمان الرحيم

 • يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ فَإِن تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللّهِ وَالرَّسُولِ إِن كُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ ذَلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلاً

  Ya eyyuhallezine amenu ediullahe ve ediur resule ve ulil emri minküm, fe in tenaza'tum fi şey'in fe rudduhu ilallahi ver resuli in küntüm tü'minune billahi vel yevmil ahir. Zalike hayrun ve ahsenu te'vila.

 • Nisa﴾59﴿
   Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, peygambere itaat edin, sizden olan ülü’l-emre de. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz -Allah’a ve âhirete gerçekten inanıyorsanız- onu, Allah’a ve peygambere götürün. Bu, elde edilecek sonuç bakımından hem hayırlıdır hem de en güzelidir.


 • Tevhid
 • Kur'an
 • Sorularla İslam-19.Bölüm
 • Sorularla İslam-Bölümler
 • ☝📖 المحمية 📖☝

S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks-الامام سيد محمد الهاشمي -Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar

Soru: Özellikle giyim-kuşam ve ibadetlerde İslâm'dan sapmalar, olmaktadır. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.