☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

SORU: Şu âyet-i kerimenin anlamı nedir? Ey insan ve cin topluluklara! Göklerin ve yerin çerçevesinden çı­kıp geçmeye gücünüz yetiyorsa geçin. Ancak büyük bir güçle çı­kıp gidebilirsiniz. Öyleyse rabbinizin hangi nimetlerini yalanlaya­bilirsiniz?

Sorularla islamiyet-13->CEVAP: Rahman sûresinin 33. ve 34. ayeti olan bu âyetlerin anla­mı şöyledir: Allah Teâlâ kâinattaki bütün insanlara ve cinlere meydan okuma üslubu içerisinde şöyle sesleniyor:


Arzın etrafından ve göklerin pencerelerinden dışarı çıkabilirseniz, ya da semavat ve arzın çerçevesinden dışarı kaçabilirseniz kaçın, ya da çıkın! Nerede olursanız olun ölüm sizi yakalar. Nereye giderseniz gi­din, Allah'ın hükümranlık alanının dışına çıkamazsınız. Her şey O'nun-dur. O, herşeyin mâlikidir ve her şeyi kuşatmıştır.


Sizin buna ancak sahip olacağınız bir kuvvetle gücünüz yetebilir. Halbuki sizin gücünüz ve kuvvetiniz yoktur. Çünkü her şeyin sahibi ve mâliki yüce Allah'tır.


İbn Kesir, Tefsirinde şöyle der:


Onlar Allah'ın emrinden ve kudretinden kaçamaz, O'nun hükmün­den kurtulamazlar. Nereye giderlerse gitsinler Allah onları kuşatır ve Allah onların üzerinde egemendir.


İbn Kesir, bunun kıyamet gününde haşr/toplanma yerinde olacağı görüşünedir. Çünkü melekler o gün bütün yaratıkların etrafını her ta­raftan yedi sıra halinde kuşatmışlardır. Allah'ın izni ve emri olmadan hiç kimse kaçamaz. Bu emir onlara nereden gelecek?! Allah kendi sal­tanatı önünde onların çaresizliklerini ortaya koymak istiyor.


 

Bu Bölümdeki(13) Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
  • Tevhid
  • Kur'an
  • Sorularla İslam-13.Bölüm
  • Sorularla İslam-Bölümler
  • ☝📖 المحمية 📖☝


https://www.muhammediyye.org/

📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖

                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;


اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha cc sığınırız,her türlü kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.

Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.

   📖☝المحمدية علي الكتاب و السنة☝📖☝Muhammediyye☝📖

             S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks

الامام سيد محمد الهاشمي

Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks--Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar...↷↷↷↷
SORU: Şu âyet-i kerimenin anlamı nedir? Ey insan ve cin topluluklara! Göklerin ve yerin çerçevesinden çı­kıp geçmeye gücünüz yetiyorsa geçin. Ancak büyük bir güçle çı­kıp gidebilirsiniz. Öyleyse rabbinizin hangi nimetlerini yalanlaya­bilirsiniz? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.