☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

Hz. Yusuf'un Güzelliği Kabri Ve Atıldığı Kuyu SORU: Hz. Yusuf un şahane bir güzelliği olduğu ve "Yusuf Kuyu­su" denilen yerin onun atıldığı kuyu olduğu doğru mudur? Hz. Yu­suf un kabri nerededir?

Sorularla islamiyet-9->CEVAP: Hz. Yusuf Yakub Peygamber'in oğludur. Yusuf un hikaye­si Kur'an'da uzunca anlatılmıştır. Kur'an'da verilen bilgilerden Hz. Yu­suf un erkek güzeli olduğunu anlıyoruz. Onun güzelliği ve fazileti hak­kında hadisler de vardır.


Ebu Hüreyre'den rivayet olunduğuna göre Hz. Peygambere: "İn­sanların en değerlisi kimdir?" diye sorulmuş, Rasûlullah da: "En çok takva ehli olanıdır" cevabını vermiştir. Sahabe-i kiramın "Biz onu sor­madık" demeleri üzerine şöyle buyurmuştur: "İnsanların en değerlisi Yusuf tur. O, peygamber oğlu, peygamber ve büyük babası da Halü'ur-Rahman'ın oğludur."


Hz. Enes miraç hadisini rivayet ederken Hz. Peygamber'in kendi­sine: "... Sonra üçüncü semaya çıkarıldım, kapı bize açıldı. Bir de ne göreyim, Yusufla beraberim. O, güzelliğin yarısı kendisine verilmiş bir kimse idi. Beni merhaba ile karşıladı ve bana dua etti" dediğini bil­dirmiştir.


Sa'lebi'nin Arâis isimli kitabında ifade edildiğine göre Hz. Yusuf beyaz tenli, güzel yüzlü, iri gözlü, kıvırcık saçlı bir kimse idi. Pazula-n ve bilekleri kalın, düzgün yapılı, karnı çekikçe, kıvrık ve kemerli bu­runlu idi. Sağ yanağında ve iki gözü arasında bulunan ben güzelliğine güzellik katıyordu.


Hz. Yakub ve çocukları Yusuf un yanma (Mısır'a) geldikten sonra 24 yıl imrenilecek bir tarzda yaşadılar.


Ölmek üzere iken vefatından sonra cesedinin Kudüs'e götürülerek babasının ve dedesinin yanına defnedilmesini vasiyet etti. Hz. Yusuf ve kardeşleri askerleriyle birlikte bu vasiyeti yerine getirdiler. Hz. Yakub vefat ettiğinde 147 yaşında idi.


Hz. Yusuf babasından sonra 23 yıl yaşadı. Hz. Yusuf vefat ettiğin­de 120 yaşında idi. Vefatında Mısır'da Nil nehri (kenarında) defnedil­di. Daha sonra Hz. Musa İsrail oğulları tarafından Mısır'dan çıkarıldı­ğında Hz. Yusufun cesedini beraberinde alarak Şam'a götürdü.


Mısır'da bulunan bir kalede Yusuf Kuyusu adı verilen bir kuyu var­dır. İnsanlar bu kuyunun Hz. Yusufun atıldığı kuyu olduğunu söylemektedirler. Ben bizzat bu kuyuya giderek dibine indim. Fakat bu ku­yunun Hz. Yusufun atıldığı kuyu olduğuna dair kesin bir delil yoktur.

 

Bu Bölümdeki(9) Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
  • Tevhid
  • Kur'an
  • Sorularla İslam-9.Bölüm
  • Sorularla İslam-Bölümler
  • ☝📖 المحمية 📖☝


https://www.muhammediyye.org/

📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖

                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;


اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha cc sığınırız,her türlü kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.

Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.

   📖☝المحمدية علي الكتاب و السنة☝📖☝Muhammediyye☝📖

             S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks

الامام سيد محمد الهاشمي

Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks--Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar...↷↷↷↷
Hz. Yusuf'un Güzelliği Kabri Ve Atıldığı Kuyu SORU: Hz. Yusuf un şahane bir güzelliği olduğu ve "Yusuf Kuyu­su" denilen yerin onun atıldığı kuyu olduğu doğru mudur? Hz. Yu­suf un kabri nerededir? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.