☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

Beklenen Mehdi Hakkında S: Son zamanlarda bazı genç kızlar kendisine Cebrail'in gele­rek "Mehdi'yi dünyaya getireceğini" haber verdiğine dair iddialar ileri sürmektedirler. Bu iddialar karşısında dinin hükmü nedir?

Sorularla islamiyet-7->CEVAP; Cebrail aleyhisselam Allah'ın emri ile gökten gelen elçisi-dir. O Allah'ın vahyini ve risaletini peygamberlerine getirir. Peygam­berlik ve Hz. Muhammed'den sonra vahiy kesilmiştir. Cebrail aleyhis-selama peygamberlik döneminde olduğu gibi yeryüzüne inmek husu­sunda engel konmuştur.


Bu gerçeği böylece açıkça bildikten sonra soruda sözü edildiği gi­bi genç kızların iddialarına İslâm'ın ne diyeceğini öğrenmiş oluruz.


Bu tip problemlerin çözümünü, dergi ve gazete sahifelerinde ve alelacele konunun uzmanı olmayanlar tarafından yapılan yorumlarda görmemelidir. Konu aceleye getirilmemeli kapsamlı ve derin bir araş­tırma yapılmalıdır.


Bu tür iddialardan kimisi asılsız olur. Kimisi insanı aldatan ev­hamların sonucudur. Bazen de psikolojik hastalık sebebiyle böyle bir iddia ileri sürülmüş olabilir.


Bu gibi durumlarda uzman ve yardımcı ellere ihtiyaç vardır. Ön­ce uzun deneyler yapılmalı, gerekli teşhisten sonra da tedaviye yönelinmelidir.


Bu kabil olaylar karşısında ifade ettiğimiz tarzda bir yol tutarsak aklı karıştıracak, düşünceleri bozacak, insanın diline olmadık şeyler söyletecek iddialardan kendimizi uzaklaştırmış oluruz.


 

Bu Bölümdeki(7) Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
  • Tevhid
  • Kur'an
  • Sorularla İslam-7.Bölüm
  • Sorularla İslam-Bölümler
  • ☝📖 المحمية 📖☝


https://www.muhammediyye.org/

📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖

                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;


اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha cc sığınırız,her türlü kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.

Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.

   📖☝المحمدية علي الكتاب و السنة☝📖☝Muhammediyye☝📖

             S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks

الامام سيد محمد الهاشمي

Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks--Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar...↷↷↷↷
Beklenen Mehdi Hakkında S: Son zamanlarda bazı genç kızlar kendisine Cebrail'in gele­rek "Mehdi'yi dünyaya getireceğini" haber verdiğine dair iddialar ileri sürmektedirler. Bu iddialar karşısında dinin hükmü nedir? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.