☝📖İbrahimi ﷺ Muhammedi ﷺ Hanif İslam📖☝﷽𐰃𐰠𐰯☝📖المحمدية☝Muhammediyye📖☝𐰃𐰠𐰯༺الله أكبر ༻

☝المحمدية☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي 📖 علي الكتاب و السنة☝

Online Arapça Dersleri Video İzle,Arapça Sarf,Arapça Nahiv Video,Arapça Dilbilgisi Video,Online Arapça dilbilgisi Dersleri,islami ilimler,Kuran tefsiri video izle,islami dini sohbet izle,İslami sorular cevaplar,Muhammediyiz-Arapça Dersleri Temel İslami İlimler-Arapça Dersleri,Online Arapça Dersleri Video,İslami ilimler Video Dersleri,

Adem Ve Havva'nın Dünyaya İnişi SORU: Cennetten çıktıktan sonra Hz. Adem'in ve eşi Havva'nın in­diği yer neresidir? Hz. Âdem, eşi Havva ve (onları aldatan) İblis nere­ye inmiştir?

Sorularla islamiyet-9->CEVAP: Hz. Allah Kur'an'da şöyle buyuruyor:


Biz azîm'uş-şan "Ey Adem! Sen ve eşin (Havva) beraberce cenne­te yerleşin, orada kolaylıkla istediğiniz zaman her yerde cennet ni­metlerinden yeyin, sadece şu ağaca yaklaşmayın. Eğer bu ağaçtan yerseniz, her ikiniz de kendine kötülük eden zâlimlerden olursu­nuz" dedik. Şeytan onların ayaklarını kaydırıp haddi tecavüz ettir­di ve içinde bulundukları yerden (cennetten) onları çıkardı. Bunun üzerine "Bir kısmınız diğerine düşman olarak (oradan) ininiz. Si­zin için yeryüzünde barınak ve belli bir zamana dek yaşamak var­dır" dedik. (Bakara/35-36)


İbn Kesir'in tefsirinde bildirdiğine göre Hz. Âdem Hindistan'a in-mıştır. Rivayet edildiğine göre Ibn Abbas şöyle demiştir: Hz. Adem Hindistan'da Rada denilen bir yere inmiştir. Gene ondan gelen bir ri­vayete göre Hz. Âdem'in indiği yer Mekke ile Taif arasındadır. Aynı tefsirde Hz. Havva'nın da Cidde'ye indiği ifade edilmiştir.


Abdullah b. Ömer'den bir rivayete göre Hz. Âdem Safâ'ya, Hz. Havva da Merve'ye indirilmiştir. Fakat üzerine Allah'ın laneti yağası İb­lis, Basra'ya bir kaç mil uzaklıkta olan Destumisan denilen yere inmiştir.

Bu Bölümdeki(9) Diğer Sorular için aşağıdaki menüye bakınız↷↷↷
  • Tevhid
  • Kur'an
  • Sorularla İslam-9.Bölüm
  • Sorularla İslam-Bölümler
  • ☝📖 المحمية 📖☝


https://www.muhammediyye.org/

📖-المحمية علي الكتاب و السنة الصحيحة-📖

                   Öğrencilerimize önemli hatırlatma;


اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

 بسم الله الرحمان الرحيم

 الحمد لله رب العالمين وحده لا شريك له و محمد رسول الله لا رسول و لا نبي بعده و الصلاة و السلام علي آله واهل بيته و اصحابه و امته اجمعين

Kovulmuş şeytandan,Her şeyin yaratıcısı tek rabb,tek ilah,tek gerçek egemen,rahman ve rahim olan Allaha cc sığınırız,her türlü kulluğun,ibadetin,itaatin,faydalı amellerin ve sözlerin tümü sadece ve sadece onun rızası içindir,salatü selam bütün peygamberlerin peygamberi  efendimiz,rehberimiz,önderimiz ve örneğimiz Hz Muhammed Mustafa aleyhi efzalussalati vesselama,aline,temiz ehli beytine,davası uğruna savaşan ashabına ve yolunda yürüyen ümmetine olsun.

Sitemizde yeralan çalışmalarımız;başta yüce kitabımız Kur'anı Kerim olmak üzere,temel İslami kaynakların anlaşılmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.Bu çalışmalarda bizlerden ilgisini,yardım ve desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden ve cümle müslümanlardan. Allah razı olsun.

   📖☝المحمدية علي الكتاب و السنة☝📖☝Muhammediyye☝📖

             S.Muhammed Kayaalp El-Haşimi Ks

الامام سيد محمد الهاشمي

Destek olmak isteyen kardeşlerimiz iletişim formundan bize yazınız,Allah razı olsun.S.Muhammed Kayaalp (el-Haşimi) Ks--Arapça Dersleri-İslami Sohbetler-Tevhid-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Fetvalar-İrşadlar...↷↷↷↷
Adem Ve Havva'nın Dünyaya İnişi SORU: Cennetten çıktıktan sonra Hz. Adem'in ve eşi Havva'nın in­diği yer neresidir? Hz. Âdem, eşi Havva ve (onları aldatan) İblis nere­ye inmiştir? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: ☝الاامام سيد محمد هاشمي الموسوي☝المحمية

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.